BLoG BeYi - Anasayfa

BLoG BeYi Takip Butonu

Son Durum

Aktif Kişiler .

Kadına Şiddete HAYIR!

27 Kasım 2017 Pazartesi | | Kez Okundu.
Biz insanlar gün geçtikçe yeni şeyler keşfedip uyguluyoruz. Ya bir yerde görüp uyguluyoruz yada bizzat kendimiz kurgulayarak uyguluyoruz. Ben yapmadım! deme sende yapmışsındır, bir kadına şiddet önce bağırmakla başlar. Sonrasında savunmasız kaldığını görünce yüklendikçe yüklenilir. Peki neden kadınlarımız? Sokakta laf getirmek istemediğimiz, el üstünde tuttuğumuz, evimize çocuklarımıza ve hatta bize çeki düzen veren kadınlarımıza bu şiddet neden ?

Biz insan oğlu olarak örnek alınacak şeyleri değilde tam tersi örnek alınmayacak hareketleri gizli gizli uygulayıp sonrasında adım adım güncel hayatımıza yansıtıyoruz. Bu değişikliğimiz kısa sürede fark ediliyor ve "Değiştin Sen" kelimelerini duyuyoruz. Tabi bizde bunu kabullenemeyince şiddet yine yavaş yavaş kendine yol açmaya başlıyor.

Şiddet bir anda gelmez ve bir anda olacak şey değildir. Şiddet dağların arasında ağaçlarla kıstırılmış şekilde sımsıkı bağlanmıştır. Şiddet bize gelmez biz şiddete gideriz. Nasıl mı?
Önce o hayali ağaçları hayal kırıklığına uğratıp sonrasında şiddete doğru patika yol açılmaya başlıyor ve en sonunda o yola kendimiz asfalt atıp şiddetle karşı karşıya geliyoruz. İşte ben şiddeti böyle tanımlıyorum.

Bizleri biz yapan özelliği asla unutmayın! Konuşmak her şeyin çözümü ve sonuca götüren yoldur. Sizlere son bir şey söylemek istiyorum. Bir bayana şiddet uygulamaktansa gözlerinin içine bakın. Konuşmanıza gerek yok sadece gözlerinin içine bakın ve her şeyin daha kısa sürede yoluna gireceğinden emin olabilirsiniz.

Sizleri TV'de gördüğüm bir videoyla baş başa bırakmak istiyorum.
Buyrun izleyelim;


BLoG BeYi Yayınlarımızı beğenmeyi unutmayın! ;)
    Yorum Yap (0)
BLoG BeYi Bu Paylaşım Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında:
Beni merak ediyorsan bloğumu incele :)

Kadına Şiddete HAYIR!
Konusuna 0 Yorum Yapılmış