BLoG BeYi - Anasayfa

BLoG BeYi Takip Butonu

Son Durum

Aktif Kişiler .

Kişisel Blog Anlayışı

17 Ocak 2018 Çarşamba | | Kez Okundu.
Blog dediğimizde çoğumuzun aklına ilk kişisel blog gelir. Kişisel blog dediğimizdeyse içerisinde dilediğimiz konudan bahsedebileceğimiz geniş bir web sayfası aklımıza gelir. Yani kısaca gündelik hayatımızda olan olaylardan tutun, hayal gücümüze kadar her türde yazıyı diğer okurlara paylaştığımız ve onlarla sohbet ettiğimiz bir sayfadır.


Günümüzde herkes kişisel bloğa sahip olabilir. Bu imkanlar önceleri çok zor şartlarda bizlere sunuluyordu. Alan adını almak, hosting bulmak, tasarımını yaptırmak ve nasıl yayın paylaşılacağını bilmeden başlamak çok zordu. Şimdilerde ise bu engeller çoktan kalktı. Artık herkes blog sahibi olabiliyor.

Şimdi gelelim kişisel blog olmadan, kişisel blogların önünü kapatan blog yazarlarına...

Günümüzde blog açmak kolaylaştığı için her önüne gelen blog açıyor ve oradan buradan konu bulup yazmaya başlıyor... Blog yazmak öyle bodozlama bir yere girmek değildir. Blog yazmadan önce mutlaka yapılması gereken önemli kriterler vardır. Ama tabi bunları bilmediğimiz için çoğu yerde takılıp kalıyoruz.

Geçenlerde bloglarda dolaşırken birçok blogda fark ettiğim bir şeyi sizlere söylemek istiyorum. Kişisel blog olmadan kişisel blog tagını kullanan bloglardan bahsediyorum. Bilemiyorum belki sizlerinde dikkatini çekmiş böyle bloglar vardır. Bu blog kod paylaşan ve çeşitli widgetlerin olduğu Blogger ve Wordpress hakkında bilgiler veren bir yazarın bloğunu ziyaret ettim. Blog içerik açısından çok çok iyi ve çok basit bir anlatımı var. Anlattıklarını anlamamak mümkün değil. Bu konuda bakınca çok iyi bir blog yazarı olduğunu görüyoruz. Fakat meta tagının olduğu yeri görünce beni fazlasıyla üzdü. Tagında şunlara yer vermiş; blog, kişisel, kişsel blog, kisisel, kisisel blog, blog kodları, widgetler, kodlar, tasarım bloğu.... bu gibi tagları eklemiş.

Şimdi bana bu bloğun kişisel blogla ne alakası var onu söyleyin? Evet bilgileri çok güzel anlatmış bu konuda hakkını yememek lazım ama biz kişisel bloglar bu gibi blogların kişisel blog kategorisine girmesini istemeyiz. Zaten bana göre bu bloglar kişisel blog kategorisinde değil.

Madem böyle bir blog açıyorsun neden kişisel blog sıralamasına giriyorsun. Senin bloğundaki konuların kişisel blogla alakası yok. Şimdi belki bana karşı çıkanlar olacak ama buna ben kesinlikle karşıyım arkadaş!

Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sadece kişisel blog için geçerli değil. Bloğunda kullanmaması gereken tagları kullanan bloglar hakkında neler söylersiniz ?

BLoG BeYi Yayınlarımızı beğenmeyi unutmayın! ;)
    Yorum Yap (0)
BLoG BeYi Bu Paylaşım Tarafından Yazılmıştır.
Yazar Hakkında:
Beni merak ediyorsan bloğumu incele :)

Kişisel Blog Anlayışı
Konusuna 0 Yorum Yapılmış